♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥♥○♥○♥○○♥♥♥○♥○♥○○♥○♥○♥○♥○♥○♥♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○♥○

Březen 2011

Osvícenství,-Osvícenský absolutismus

9. března 2011 v 16:25 | wikipedia |  Referáty

Osvícenství

myšlenkové hnutí v Evropě 17. - 19. stol.; po renesanci a reformaci poslední a nejrozsáhlejší forma ideového odporu proti feudalismu. Ovlivnilo i mimoevropský společenský vývoj. Příznačné je racionalistické pojetí dějin společnosti jako boje "světla rozumu" (odtud název) s tmou nevědomostí a předsudků a přesvědčení,
že zdrojem pokroku národů je poznání, vzdělání a "osvícené" zákonodárství. S důrazem na rozum souvisel boj osvícenců za nezávislost myšlení a svobodu přesvědčení; osvícenství je zjevně zaměřeno proti církvi a církevním dogmatům i u těch představitelů, kteří nejsou ateisty. Osvícenství je výrazem duchovní emancipace nových sociálních vrstev (buržoazie, inteligence); proto zdůrazňuje přirozenou rovnost lidí oproti stavovským privilegiím, svobodu proti despotismu, snášenlivost proti fanatismu. Termín osvícenství se objevil nejprve uVoltaira a J. G. Herdera, utvrzen byl statí I. Kanta Co je osvícenství z roku 1784. - Osvícenství nebylo jednotným proudem, zahrnovalo odlišné názory filozofické, sociální i politické. Jeho původ je v Holandsku a v Anglii, kde byl vyjádřen zejm. filozofií empirismu, teorií smlouvy společenské, úsilím o rozumové náboženství a etiku (požadavek náboženské tolerance, vznik deismu). Nejvýrazněji se osvícenství projevilo ve Francii 18. stol.; k nejvýznamnějším osvícencům patřil Voltaire, Ch. L. Motesquieu, J. A. de Condorcet, É. B. de Condillac. V popředí stáli francouzští materialisté J. O. de La Mettrie, P. H. D. von Holbach, C. A. Helvétius, D. Diderot. Mnozí patřili mezi encyklopedisty. V Německu bylo osvícenství spojeno se zkoumáním předpokladů rozumu, etiky a svobody ve filozofii I. Kanta; ideje rozumu, vývoje a pokroku jsou vyjádřeny zejm. u G. W. F. Hegela. V Čechách se osvícenství prolínalo snárodním obrozením. - V soudobé filozofii postmoderny je tradičně pozitivní hodnocení osvícenství relativizováno; osvícenství je považováno za vrchol moderny, vyznačující se zejm. nekritickou vírou v pokrok a lidskou racionalitu a s tím související diktaturou rozumu vůči všemu, co je chápáno jako mimorozumové, netradiční, alternativní. Viz téžabsolutismus osvícenský.

Absolutismus osvícenský


způsob vlády absolutistických panovníků ovlivněných idejemi osvícenství. Za vlády např. Friedricha II. Velikého v Prusku, Josefa II. v Rakousku a Kateřiny Veliké v Rusku byly uskutečněny rozsáhlé reformy, avšak prosazené "shora", na základě vůle panovníka, nikoliv jako výsledek nátlaku "zdola"; nebyla tedy zpochybněna podstata absolutní autority vládce, pouze byl kladen větší důraz na jeho zodpovědnost. Viz též absolutismus.Výrobek-Alpa

9. března 2011 v 16:21 Referáty

Tradice se značkou ALPA

logo
Máme-li hovořit o Alpě, musíme se na úvod podívat do historie. Neboť značka ALPA, a především francovka této značky, je již téměř sto let zcela přirozenou součástí našeho života.
Píše se rok 1805. Napoleonovi vojáci opouštějí obsazenou Vídeň a zanechávají po sobě několik sudů nápoje s výraznou, ostře aromatickou vůní-francouzským koňakem. Vídeňáci, mající v oblibě svá sladká vína, nepřišli této francouzské národní specialitě na chuť. A pak objevili příjemný pocit a osvěžující účinky při vtírání do kůže. Prázdné sudy pak posloužily pro přípravu alkoholového extraktu z různých bylin podle vlastní fantazie a začali jej nazývat francovkou.
Francovka pod značkou ALPA se poprvé spotřebitelům představila již v roce 1913. Ve stejném roce byla rovněž zaregistrována ochranná známka ALPA. Naše společnost vyrábí francovku podle původní osvědčené receptury dodnes. Stejně jako je charakteristická vysoká kvalita naší francovky, je typický i obal, ve kterém se s ní spotřebitel tradičně setkává.
Základem receptury francovky je alkoholický roztok éterických olejů, silic, vonných látek bylin a přírodního mentolu. Francovka ALPA představuje jejich optimální kombinaci, která je výsledkem pečlivé a citlivé práce autorů naší jedinečné receptury. Právě tato pozornost, která je v průběhu celého procesu výroby věnována vysoké kvalitě dává naší francovce vlastnosti umožňující oslovit i dnešního náročného spotřebitele. Jde především o dezinfekční a antiseptické účinky, příjemný chladivý efekt, podporu zdravého prokrvení kůže atd.. Francovka ALPA je určena převážně k zevnímu použití, ke vtírání do pokožky, k masážím, jako přísada ke koupelím jak celkovým, tak i ke koupelím nohou, jako obklad i jako kloktadlo, nebo mírný dezinfekční prostředek.
Řada francovek je dále rozšiřována o další výrobky na podobné bázi. Jde především o masážní krémy, gely a emulze. Nové zákazníky si v poslední době naše značka nachází stále častěji rovněž za hranicemi naší země.
Historie společnosti ALPA je historií stabilní a prosperující společnosti. Obliba značky ALPA přetrvala dlouhá desetiletí. Po předválečné etapě výroby v Brně se závod v roce 1948 přestěhoval do Velkého Meziříčí. V roce 1994 proběhla privatizace a společnost ALPA je dnes moderním a perspektivním podnikem. Vlastnictví tradiční české značky a téměř sto let trvající spokojenost našich zákazníků je nejcennějším klenotem, který zdobí značku ALPA.


Sortiment:


 • alpa_60 lesana_60Franc_kastan_60 kostivalialpakrem40 ipamenol
  • imaskrem gel-alpa Emulze_hrejiva_1l bylin-gel-arnika iplvodacist iavirilmandl pedikantipersp pedikzasyp iavirzasyp
  • batole_olej ilunakopriva i378
  • igelpobod zubik
 • Masážní přípravky (krémy,gely.emulze)
 • Pleťová a tělová kosmetika (vody, purdy, gely, masti...)
 • Dětská kosmetika
 • Vlasová kosmetika
 • Kolínské vody vody po holení
 • Ústní hygiena
 • Repelentní a opalovací přípravky


Certifikáty a osvědčení

Certifikáty
certifikt_EMS_2009certifikt_QMS_2009
Osvědčení
EKOKOMEKOKOM-obalyMPO-czAudit


Ocenění výrobku ALPA SPORT GEL

sport-gel-certifikatsport-gel-cenaKosmetický veletrh BEAUTY EXPO 2006 Ve dnech 8.- 9.2006 jsme se jako vystavovatel zůčastnili výstavy BEAUTY EXPO 2006 podzim. Kromě prezentace a prodeje výrobků jsme získali ocenění pro produkt ALPA Sport gel za vysokou účinnost a volbu složení.


Spotřebitelé vybrali nejlepší novinky

bara-stepanovaOcenění - " volba spotřebitelů 2006 - Nejlepší novinka" zná svého vítěze. Bylo vyhlášeno 24 nejlepších výrobků. Společnost ATOZ EVENT vyhlásila výsledky 6 . ročníku ocenění " Volba spotřebitelů 2006 - Nejlepší novinka" , které oceňuje novinky a inovace na trhu rychloobrátkového zboží.


volba-spotrebitelu24 vítězů
Spotřebitelé vybírali ze 77 přihlášených výrobků v průzkumu mezi 2. 000 domácnostmi vítěze ve 24 kategoriích. Firmy, které v jednotlivých kategoriích vyhrály , budou moci po dobu jednoho roku používat při propagaci vítězného výrobku logo " Volba spotřebitelů".
Výrobek- Becherovka

9. března 2011 v 16:09 | http://www.becherovka.cz/o_becherovce/ |  Referáty

Becherovka


Vynikající, tradiční a vysoce kvalitní alkoholický nápoj. Pro ty, kteří pijí Becherovku, není žádnou novinkou, že tento oblíbený klasik mezi českými alkoholickými nápoji je 100% přírodním produktem bez jakýchkoli chemických konzervačních látek, umělých barviv a emulgátorů. Je to jen karlovarská voda, vysoce kvalitní líh, přírodní cukr a velmi specifická a harmonická směs bylinek a koření - to je vše, z čeho se Becherovka vyrábí.

Historie:
Josef Becher likérníkem
Tím, kdo stál Becherovce u kolébky, byl Josef Vitus Becher (1769-1840). Kromě obchodování s kořením a koloniálním zbožím v krámku U tří skřivanů se věnoval i výrobě alkoholu - již roku 1794 si pronajal kdesi ve městě vinopalnu a začal experimentovat s likéry. Po vzoru svých předků také sloužil věcem veřejným (jako radní, starosta i purkmistr). Josef byl dvakrát ženatý (jeho první žena zemřela na zápal plic) a měl celkem 16 dětí, ale pouze pět dcer a dva synové ho přežili. Josefovu živnost převzal roku 1838 syn Johann (Jan) Nepomuk Becher.

Receptura z pera Frobrigova
Počátkem července 1805 se v domě Josefa Bechera s poetickým názvem U tří skřivanů ubytoval hrabě Maxmilian Friedrich von Plettenberg-Wittem-Mietingen spolu se svým sluhou, dvěma komornými, štolbou, kočím, kuchařem a osobním lékařem Dr. Frobrigem. Je otázkou, kde a kdy tento tajemný Angličan načerpal zkušenosti a inspiraci ke "kouzlům" s bylinami, ale právě těm se spolu s Josefem Becherem v jeho přilehlém krámku věnoval. Dr. Frobrig ve Varech nepobýval dlouho, ale to, co na rozloučenou Josefu Becherovi zanechal, přetrvalo věky - recept na budoucí Becherovku.

Zrození Becherovky
Po dva roky piloval drogista Josef Becher recepturu Dr. Frobriga, než začal v květnu 1807 prodávat Becherovku v krámku U tří skřivanů. Tehdy se nazývala "English Bitter" a užívala se jako žaludeční kapky. Ve městě, kam většina lázeňských hostů přijížděla právě s neduhy zažívacího traktu, se zdravotní likér rychle ujal - na rozdíl od bylin a koření prodávaných na váhu či běžně ordinovaných žaludečních diet se v podobě Becherových kapek snoubila blahodárná síla bylin s osvěžujícím vlivem lahodného likéru na duši konzumenta.

Cesta Becherovky do světa
Již v první polovině 19. století se začala Becherovka exportovat - v roce 1834 se prodávala ve Štětíně, o rok později ve Vídni a v Mnichově a v roce 1838 pronikla do Paříže. Během první světové války se Becherovka dostala do Španělska, Itálie, Turecka a Egypta. Do USA vstoupila Becherovka teprve roku 1934, po zrušení prohibice (neuspíšily to ani speciální etikety zdůrazňující, že jde o zdravotní likér), a do Anglie ještě o čtyři roky později. Po válce dostala Becherovka od státu povolení k vývozu pouhých 500 lahví za rok, v roce 1960 to bylo už 100 hektolitrů - za dob socialistického Československa byla Becherovka jedním z nejúspěšnějších vývozních artiklů vůbec.

Jan Becher v čele rodinné firmy
Josefův syn Jan Becher (1813-1895) převzal koloniální obchod i výrobu likérů v rodném domě U tří skřivanů roku 1838. Právě on je považován za zakladatele firmy v pravém slova smyslu - rozvíjel výrobu Becherovky téměř 40 let, postavil novou továrnu a rodinné firmě zajistil budoucnost v podobě tří dědiců - synů z postupných tří manželství.

Jeho podpis nalezneme i dnes na každé lahvi Becherovky, čímž je symbolicky potvrzena její původní kvalita a chuť.

Becherovka v typické láhvi
Při příležitosti výstavby nové továrny požádal Jan Becher svého švagra, Karla Laubeho, o návrh nové lahve pro Becherovku. Tehdy získala svůj legendární plochý tvar (od roku 1907 pak odlévaný z typického zeleného skla), kterým je Becherovka rozeznatelná dodnes.

Nová továrna na Steinberkách
Roku 1867 přesunul Jan rostoucí výrobu Becherovky do nové továrny na Steinberkách (dům U tří skřivanů jí ale byl těsný už dávno před tím - od roku 1840 se vyráběla v nedaleké Philladelphii).

Nejen Janův švagr Karel Laube veřejně pochyboval o smysluplnosti tohoto kroku - oblast se zdála být stranou městského dění, ovšem ve světle roku 1870 už vše vypadalo jinak. Nedaleko továrny vyrostlo nádraží a první vlak jako by odhoukal novou éru. Karlovy Vary, Steinberky i Becherova likérka se rázem ocitly v přímém spojení s vyhlášenými lázněmi i s novodobým světem.

Respektovaný obchodník Gustav Becher
Roku 1871 převzal od svého otce Jana rodinný podnik Gustav Becher (1840-1921) a úspěšně jej řídil téměř tři desetiletí, než svůj podíl prodal svým nevlastním bratrům Rudolfovi a Michaelovi. Důvodem mohla být mladičká Crescentia Doile, s níž se později oženil. Gustav byl velmi prozíravý a respektovaný obchodník - účinně zvyšoval poptávku po Becherovce, ale také ji důsledně právně chránil před nekalou konkurencí.

Začátek boje s plagiátory
S rostoucí oblibou Becherovky rostl i zájem nekalých konkurentů. Oficiálně začal boj s plagiátory roku 1904, kdy proti nim Jan a Rudolf Becherovi podali první žalobu. I když zvítězili, byl to jen začátek a snaha kopírovat její etikety, název i samotný likér provází Becherovku prakticky dodnes. V novodobé historii se na trhu např. objevila slovenská kopie české Becherovky, jejíž výrobu ovšem záhy ukončil soud, ale čas od času je možné objevit padělky likéru u některých pokoutních prodejců alkoholu.

Oslavy stého výročí Becherovky
Becherovka slaví 100. jubileum. Tou dobou má už na 12 tisíc pravidelných odběratelů, několik filiálek a registrovanou obchodní známku.Mezi mnohými významnými gratulanty ke stému výročí Becherovky je i Jeho královská Výsost, velkovévoda Ferdinand Karl. Becherům je k této příležitosti udělen titul C.K. Komorní dodavatel (od roku 1904 byli již dodavatelem dvorním). Na císařský dvůr putovalo na 50 litrů Becherovky měsíčně!

Logo:

Logo Becherovka

Cordial


 • Kvalitní a jemný likér založen na unikátní kombinaci extraktu z lipového květu a bílého vína.
 • Cordial má medovou barvu a příjemné, sladké aroma.
 • Obsahuje 35 % alkoholu
 • Historie tohoto likéru začala již v roce 1910


Becherovka Lemond

 • Jemný sladký likér plný ovocných chutí a vůní, které jsou doplněny bylinným nádechem, charakteristickým pro výrobky společnosti.
 • Jde o nejmladší produkt z portfolia společnosti Jan Becher Karlovarská Becherovka, a. s.
 • Obsahuje 20 % alkoholu
 • Zrodila se roku 2008

KV 14

becherovka - Likérk 14.
 • Velmi suchý bylinný aperitiv
 • nápoj vyznačující se tmavočervenou barvou, kterou mu dává obsah červeného vína.
 • Obsahuje 40 % alkoholu
 • Unikátní nápoj KV 14 byl na trh uveden v roce 1966 a je určen příznivcům hořkých alkoholů, vyhledávajícím lihoviny bez cukru